Cyklinowanie bezpyłowe podłogi

Bez wątpienia efektowna podłoga drewniana jest najlepszą wizytowką naszego domu lub mieszkania. Może służyć nam przez kilkadziesiąt lat, ale żeby to osiągnąć niezbędne jest wybranie wariantu z minimum 5-milimetrową warstwą użytkową. Będzie można na nim bowiem przeprowadzić cyklinowanie powierzchni. Jeśli szukają Państwo specjalistycznej firmy od tego typu profesjonalnej renowacji, zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy z Warszawy.

Standardowe cyklinowanie parkietu i podłogi wykonuje się, kiedy lakier nawierzchniowy jest porysowany lub całkowicie starty, a sama warstwa użytkowa nie ma widocznych uszkodzeń mechanicznych czy poważnych wgnieceń. W takich przypadkach w zupełności wystarczy zeszlifowanie powierzchni.

Cyklinowanie bezpyłowe wykonywane jest średnio co 15-20 lat. Dlatego też posadzki drewniane są zdecydowanie bardziej żywotnym materiałem niż panele czy laminaty. Aby rozpocząć pracę, niezbędne jest dokładnie przeszlifowanie powierzchni szlifierką. Używając papieru o odpowiedniej granulacji wygładzamy chropowatą warstwą wierzchnią, pamiętając o maksymalnej precyzji, aby wyeliminować ryzyko powstania mało estetycznych nierowności.

Pozostały podczas procesu renowacji pył mieszany jest ze specjalną żywicą, dzięki czemu możemy uzyskać fugą w takim samym kolorze, jak posadzka.

Po skończonym fugowaniu powierzchnia musi być ponownie zeszlifowana oraz trzykrotnie wypolerowana papierem o zmniejszającej się za każdym razem ziarnistości.

Następnie nakładany jest lakier, ktorego rolą jest odcięcie oraz odpowiednia izolacja drewna od warstw lakieru. Na tym etapie decydujemy o kolorze, ktory nadamy naszej podłodze. Możemy ją jak i rozjaśnić, jak i przyciemnią. Podkład schnie dobą. Po tym czasie nakładany jest lakier nawierzchniowy, a posadzka jest zmatowiana polerką. Na koniec nakładana jest ostatnia warstwa lakieru nawierzchniowego, ktora schnie przez kolejną dobę.

Ważne jest to, aby cyklinowanie parkietu zostało przeprowadzone przy wykorzystaniu wyłącznie najwyższej jakości produktow. Wtedy możemy być pewni uzyskania najlepszego efektu.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegołowymi informacjami na temat oferty naszej firmy z Warszawy oraz do nawiązania wspołpracy. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, obejmujących cyklinowanie bezpyłowe podłogi i parkieu, możecie mieć Państwo pewność profesjonalnie i rzetelnie wykonanych prac, bez wytwarzania niebezpiecznego pyłu. Dzięki temu Wasz parkiet będzie prezentować się bez zarzutu i stanie się prawdziwą ozdobą domu, mieszkania czy biura. Warszawa i okolice to nasz teren działania. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Realizacje cyklinowania