Szlifkom Burakowski Adam
03-922 Warszawa
ul. Międzynarodowa 38/40a
tel.: 512 544 235
szlifkom@szlifkom.pl

Użytkowanie podłóg i parkietów

Parkiety i deski drewniane są podatne na zmiany klimatu w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Optymalne warunki powinny oscylować wokół temperatury 20°C i wilgotności względnej powietrza na poziomie 50%. Wówczas drewno deszczułek wykaże najlepszą wilgotność, ok. 9%. Należy dbać o to, aby nie przekroczyć tego poziomu.

Jeśli w danym wnętrzu mamy do czynienia z częstymi zmianami wilgotności na przestrzeni miesięcy i lat, najlepiej jest wybrać posadzkę z drewna o dłuższym czasie wymiany wilgotności, takiego jak dąb czy jesion (ok. 40 dni).

Kiedy w pomieszczeniu mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza, drewno zaczyna pęcznieć, natomiast przy zbyt suchym powietrzu drewno oddaje wilgoć, kurcząc się i doprowadzając do pojawienia się szczelin pomiędzy poszczególnymi elementami. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących przechowywania, montażu oraz użytkowania desek, a także o kontroli wilgotności powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, stosując osuszacze bądź nawilżacze.

Kiedy na powierzchni pojawią się widoczne defekty, rysy, pęknięcia lub szczeliny, konieczne jest cyklinowanie parkietu i podłóg. Zapraszamy do współpracy. Pomożemy Państwu przywrócić posadzce pierwotny, elegancki wygląd.

Czego najczęściej używamy? Stosujemy dwuskładnikowy lakier poliuretanowy. Produkt ten umożliwia lakierowanie parkietów oraz podług szczególnie narażonych na silne obciążenia mechaniczne.
Galeria
Kontakt z nami Burakowski Adam
email: szlifkom@szlifkom.pl
kom. 0 512 544 235